Miriam Kaiser Trio - Tanec strún

Ticho a spol pozýva na koncert netradičného autorského projektu Tanec strún. Zoskupenie Miriam Kaiser Trio predstaví hudbu blízku world music inšpirovanú klasickou, populárnou a elektronickou hudbou.

Kúpte si vstupenky


 

Nápaditá hravá hudba plná obrazov, hlboké texty a fascinujúca farba a jemnosť v hlase. Tak poslucháči opisujú tvorbu a výraz skladateľky, huslistky a speváčky Miriam Kaiser. Miriam s hudbou vyrastala. Viedli ju k nej rodičia, ktorí zabezpečili hudobné vzdelanie všetkým svojim deťom, podporovali ich a povzbudzovali k vystúpeniam pred publikom.

Miriam tvorí rozmanitú, farebne a štýlovo nespútanú hudbu, ktorou oslovuje širokú škálu poslucháčov. Jej obľúbenými autormi a interpretmi sú Avishai Cohen, Lisa Hannigan, Esperanza Spalding, Katie Melua, Markéta Irglová, Anna Maria Jopek, Sting, alebo česká hudobná skupina Bratři Orffové. Na jej aktuálnu tvorbu má vplyv prúd súčasnej modernej klasickej hudby, predovšetkým kompozície The Cinematic Orchestra, francúzky skladateľ a režisér Woodkid, americké sláčikové kvarteto KRONOS,  alebo islandský skladateľ a klavirista Olafur Arnalds a  Jóhann Jóhannsson. Jej  najnovšia tvorba využíva minimalizmus pričom veľkou inšpiráciou je americký skladateľ Philip Glass alebo estónsky skladateľ Arvo Pärt. Obľubuje citlivé využitie nástrojov a jemné nuansy, podľa jej vlastných slov niekedy má rada aj dravosť, agresivitu a ráznosť, podľa toho, ako si ktorá skladba vyžaduje.

Účinkujú: Miriam Kaiser (husle a spev),Milan Adamec (husle a elektronika),Júlia Veselá (violončelo)
 
Z verejných zdrojov podporilFond na podporu umenia.

Miesto podujatia


TICHO a spol. Školská 14
811 07 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google