Nebezpečná hra čiapočky s vlkom

Inscenácia je uvádzaná vrámci cyklu WORK IN PROGRESS

Kúpte si vstupenky


 

Červená čiapočka je dospievajúca žena, ktorá pri vlkových nástrahách nedokáže rozoznať jeho zámery a nevyzná sa ani vo svojich pocitoch. Jej správanie sa mení na impulzívne. Vlk predstavuje prapôvodné nebezpečenstvo, či už zo strany pažravosti, sexuality alebo jednoducho pudovosti.
Multižánrová inscenácia prepája prvky fyzického divadla, filmových dokrútok a živej hudby. Nebezpečná hra čiapočky s vlkom vychádza z rozprávky Červená čiapočka, z textu Urschuly Kovalyk Červené topánky, z pôvodného významu príbehu od Perraulta a opiera sa o teórie Bruna Bettelheima
z knihy Za tajemstvím pohádek, Jana Sterna a Martina Selligmana. Zároveň polemizuje s germánskou rozprávkou Červené črievičky v knihe Ženy, ktoré behali s vlkmi od Clarissy Pinkoly Estés, Phd.
 
Germánska rozprávka Červené črievičky hovorí o osirelom chudobnom dievčatku, ktoré vlastnoručnou prácou vyrobilo z nájdených handričiek svoje vlastné červené topánočky. Keď si ju osvojila bohatá stará pani, boli spálené. V príbehu si kúpila nové podobné červené nablýskané topánky, ktoré boli ale iba podobné tým predošlým, a preto ich milovala. Boli však zakliate a nútili ju tancovať, keď nechcela. Je to veľmi krutá rozprávka. Hovorí o následkoch ničivého správania a závislosti. Hovorí taktiež o tom, že nič v živote nedostávame zadarmo a že vlastnoručne ušité topánky, i keď v skromných podmienkach, majú ale omnoho väčšiu hodnotu ako darované nablýskané červené topánky. 

Réžia: Renata Jurčová
Dramaturgia: Štefan Jurča
Hrajú: Vanesa Hagyungová, Štefan Lengyel, Mária Székelyová

Z verejných zdrojov podporili:
Fond na podporu umenia
Bratislavský samosprávny kraj
Bratislava Staré Mesto

Miesto podujatia


TICHO a spol. Školská 14
811 07 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google